اخبار
دومین عملیات نجات جان مادر باردار، در سرمای شدید روستای اردلان شهرستان آوج انجام شد

خبر، فرج اله فرجی. روز 20 بهمن 1394 و در حالیکه به خاطر بارش شدید برف در روز گذشته، رفت و آمد در هوای بسیار سرد روستای اردلان شهرستان آوج به سختی انجام می شد؛ کارکنان مرکز بهداشتی - درمانی این روستا، دومین عملیات نجات جان مادر باردار را انجام دادند.

الهام کاظم اصلانی، کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت – درمان شهرستان آوج با اعلام خبر فوق، گفت: زمانی که مادر باردار با علائم زایمانی به این مرکز مراجعه کرد، با توجه به بسته بودن برخی مسیرهای ارتباطی منطقه در اثر بارش برف، افسانه سوری و فاطمه سلگی، ماماهای مرکز بهداشتی - درمانی اردلان پس از انجام اقدامات اولیه، این مادر را به بیمارستان شهر خدابنده استان زنجان منتقل کردند که زایمانش به سلامت انجام شد و مادر و نوزاد، در سلاما کامل می باشند.

اصلانی اظهار کرد: در حالی که فاصله مرکز بهداشتی - درمانی اردلان تا بیمارستان شهر خدابنده فقط 35 کیلومتر می باشد، به خاطر برف و سرما و شرایط نامساعد جوّی، عملیات نجات  بیش از چهار ساعت به طول انجامید.

کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت – درمان شهرستان آوج به مادران باردار هشدار داد، در شرایط نامساعد جوّی به علائم زایمانی بیشتر توجه کرده و با داشتن علائم اولیه زایمان، برای بررسی به مراکز بهداشتی - درمانی مراجعه کنند.